Boys Under 14 Tier 1 2004

 TeamGPWTLGFGA+/-Pts
1LYW White B04T11190245123327
2Byron NorWest Yellow B04T11383233191427
3Chatham Attack B04T11473439231624
4Tillsonburg Titans B04T1127142923622
5Lambeth FC B04T11162333171620
6Ilderton Ignite B04T1126243024620
7LAC Spartans B04T1116143132-119
8LS Croatia B04T1115152626016
9Oakridge FC B04T1123183044-1410
10Sarnia FC B04T1120391740-233
11Southwest Fire B04T11301121568-531


DateHome Away
Aug 7Southwest Fire B04T1 1 - 3 Tillsonburg Titans B04T1
Aug 9Byron NorWest Yellow B04T1 1 - 1 Ilderton Ignite B04T1
Aug 9Southwest Fire B04T1 0 - 7 Chatham Attack B04T1
Aug 9Tillsonburg Titans B04T1 -v- LYW White B04T1
Aug 9Lambeth FC B04T1 2 - 3 Oakridge FC B04T1
Aug 10Sarnia FC B04T1 2 - 3 LS Croatia B04T1
Aug 10LYW White B04T1 7 - 1 Oakridge FC B04T1
Aug 13Byron NorWest Yellow B04T1 5 - 1 LAC Spartans B04T1
Aug 14Byron NorWest Yellow B04T1 4 - 2 LS Croatia B04T1
Aug 14Chatham Attack B04T1 4 - 2 Sarnia FC B04T1
Aug 14Ilderton Ignite B04T1 8 - 3 Southwest Fire B04T1


DateHome Away
Aug 16LYW White B04T1 -v- Lambeth FC B04T1
Aug 16Tillsonburg Titans B04T1 -v- Ilderton Ignite B04T1
Aug 16Oakridge FC B04T1 -v- Southwest Fire B04T1
Aug 20LS Croatia B04T1 -v- Ilderton Ignite B04T1
Aug 21Sarnia FC B04T1 -v- Lambeth FC B04T1
Aug 22Oakridge FC B04T1 -v- LAC Spartans B04T1
Aug 23Byron NorWest Yellow B04T1 -v- LYW White B04T1
Aug 23LS Croatia B04T1 -v- LAC Spartans B04T1


#PlayerTeamGoals
1Fabian WILSON-CHAMBERSLAC Spartans B04T122
2RYAN JONSSONOakridge FC B04T116
3Samuel FADIYALYW White B04T113
4Ben ROBERTSONChatham Attack B04T110
5Nicolas JIMENEZ-QUIROGALS Croatia B04T110
6Gerardo MARRALambeth FC B04T19
7Owen VAN STEENSELIlderton Ignite B04T19
8Stephen MILLERTillsonburg Titans B04T18
9Brayden OLDHAMByron NorWest Yellow B04T17
10Damian PANCINOLambeth FC B04T17


#PlayerTeam NameShutouts
1Ben MANDERSIlderton Ignite B04T15
2Cameron GRAHAMChatham Attack B04T15
3Mauizio DIMURROLYW White B04T14
4Nicholas CAHYONOLYW White B04T13
5Matteo DICOLALambeth FC B04T12
6Bilal KHALIDByron NorWest Yellow B04T11
7Devon REGANByron NorWest Yellow B04T11
8Hunter FORTIERLS Croatia B04T11
9Luke COXTillsonburg Titans B04T11


Click game scores for details.
Click on divisions for standings.



Boys Under 8 Tier 1 2010
LYW NAVYPreSTALLIONS1
BYNW YLWPreGOLDEN

Boys Under 8 Tier 2 2010
STRATH 2PreSTARTH 1
STARTH 1PreCROATIA FC
CROATIA FCPreSTALLIONS 2
LIGHTNINGPreTHUNDER

Boys Under 9 Tier 1 2009
STALLIONS 1PreBYNW BLK
PLATINUMPreGOLDEN
BYNW YLWPrePARTIZAN
LYW SILVERPreLAMBETH
SARNIA FCPreSTALLIONS 2

Boys Under 9 Tier 2 2009
BYNW WHTPreDORCHESTER
TITANS BPreWALLACETOWN
RANGERSPreTITANS A
LM STORMPreBYNW GRY
STRATHROYPreCROATIA FC
DKBPreEXPRESS
WALLACETOWNPreBYNW WHT

Boys Under 10 Tier 1A 2008
STERLINGPreGOLDEN
LYW WHTPreATTACK
BYNW YLWPreLYW WHT

Boys Under 10 Tier 1B 2008
BYNW GRNPreAVENGERS
SARNIAPreSPITFIRES
LAMBETHPreIGNITE
SPITFIRESPreSARNIA
BYNW GRNPreLAMBETH
BYNW GRNPreSPITFIRES

Boys Under 10 Tier 2 2008
TITANSPreUNITED
BYNW WHTPreSPARTANS
DORCHESTERPreBYNW BLK
SHARKSPreSTALLIONS 2
DORCHESTERPreBYNW WHT
STALLIONS 2PreSTALLIONS 1
SPARTANSPreUNITED

Boys Under 11 Tier 1A 2007
BYNW YLWPreLYW WHT
GOLDENPreLYW BLU
LYW BLUPreBYNW YLW

Boys Under 11 Tier 1B 2007
CROATIA FCPreLAMBETH
BYNW GRNPreLAMBETH
SARNIA FCPreCROATIA FC
IMPACTPreSHOCKERS

Boys Under 11 Tier 2 2007
DKBPreBYNW BLK
DRAGONSPre3 LIONS
UNITEDPreREBELS

Boys Under 12 Tier 1 2006
DYNAMOPreSIXERS
UNITEDPreBYNW YLW
STALLIONSPreSPARTANS

Boys Under 12 Tier 2 2006
CROATIA FCPreLambeth
BYNW BLKPreSARNIA
FLYERSPreCOBRAS
CROATIA FCPreWILD BUNCH
WILD BUNCHPreBYNW GRN
LambethPreFLYERS
DORCHESTERPreCROATIA FC
COBRASPreDKB

Boys Under 13 Tier 1 2005
BYNW GRN1 - 2 STALLIONS
BLAST2 - 0 SARNIA
LAMBETH1 - 4 ATTACK

Boys Under 13/14 Tier 2 05/04
STORM3 - 4 UNITED
STORMPreUNITED

Under 13 Boys T1 District Cup
LAMBETHPreATTACK
STALLIONSPreSARNIA

Boys Under 14 T1 District Cup
SPARTANSPreCROATIA FC
TBDPreLWY WHT
IGNITEPreTITANS

Boys Under 14 Tier 1 2004
BYNW YLW5 - 1 SPARTANS
BYNW YLW4 - 2 CROATIA FC
ATTACK4 - 2 SARNIA
IGNITE8 - 3 FIRE
LWY WHTPreLAMBETH
TITANSPreIGNITE
OAKRIDGEPreFIRE

Under 13/14 Boys T2 District C
SPARTANSPreSTORM
UNITEDPreUNITED

Boys Under 15 Tier 1 2003
SARNIA0 - 1 SPARTANS
LAMBETH2 - 0 THUNDER
CROATIA FCPreREDS

Boys Under 15/16 Tier 2 03/02
SPARTANSPreRHINOS
PANTHERSPreBYNW GRN

Under 15 Boys T1 District Cup
CROATIA FCPreSARNIA
TITANSPreSHARKS

Boys Under 16 Tier 1 2002
ATTACK8 - 0 SPARTANS
OAKRIDGE2 - 3 TITANS

Under 15/16 T2 Boys District C
SPARTANSPreRHINOS
PANTHERSPreBYNW GRN

Under 16 Boys T1 District Cup
TITANSPreSPARTANS
BYNW YLWPreATTACK

Boys Under 17/18 2001/2000
STALLIONS0 - 5 SARNIA 17
STALLIONS0 - 7 BYNW YLW
SARNIA 173 - 0 SPARTANS
SARNIA 17PreSTALLIONS

Under 17/18 Boys District Cup
SARNIA 18PreBYNW YLW
SARNIA 17PreSPARTANS

Girls Under 8 2010
LYWPreBYNW GRN
COURAGEPreLYW
BYNW GRNPreBYNW YLW
LYWPreDKB

Girls Under 9 Tier 1 2009
PHOENIXPreBYNW YLW

Girls Under 9 Tier 2 2009
BYNW GRNPreSTRATHROY
DORCHESTERPreSTRIKERS
STRATHROYPreST STRIKERS
PHOENIXPreBYNW GRN

Girls Under 10 Tier 1A 2008
FIREBIRDSPreLYW Galaxy
FIREBIRDSPreCRUSH

Girls Under 10 Tier 1B 2008
BYNW GRNPreSTRIKERS
WARRIORSPreSPIRIT
SMASHPreWARRIORS

Girls Under 10 Tier 2 2008
GOLDENPreDORCHESTER
ST THOMASPreSARNIA
FIREBIRDSPreTITANS
LIGHTNINGPreBYNW BLK
FIREBIRDSPreBYNW BLK

Girls Under 11 Tier 1 2007
LAMBETHPreINFERNO
LAMBETHPreW STRIKERS

Girls Under 11 Tier 2 2007
DYNAMITEPreUNITED

Girls Under 12 Tier 1 2006
BYNW YLWPreSTEAM
W STRIKERSPreSARNIA
SPARKSPreSARNIA

Girls Under 12 Tier 2 2006
IGNITEPreSTRIKERS
UNITEDPreBYNW BLK
SYNERGYPreIGNITE
BYNW BLKPreSTRIKERS

Girls Under 13 Tier 1 2005
TITANSPreUNITED
C STRIKERS2 - 1 BYNW YLW

Under 13 Girls T1 District Cup
C STRIKERSPreBYNW YLW
UNITEDPreTITANS

Girls Under 13/14 Tier 2 05/04
SARNIA2 - 0 IGNITE
BYNW GRN0 - 4 SPIRIT
IGNITEPreSPIRIT

Girls Under 14 Tier 1 2004
UNITEDPreFORCE

Under 13/14 Girls T2 DistrictC
SARNIAPreSPIRIT
IGNITEPreBYNW GRN

Under 14 Girls T1 District Cup
FORCEPreBYNW YLW
CROATIA FCPreUNITED

Girls Under 15 Tier 1 2003
RED DEVILS0 - 3 STRIKERS
BYNW GRN6 - 0 RED DEVILS
W STRIKERSPreFURY
UNITEDPreRED DEVILS

Girls Under 15 Tier 2 2003
CURINGAPreIGNITE
IGNITEPreFALCONS
STINGPreATTACK
LAMBETHPreBYNW BLK

Under 15 Girls T1 District Cup
BYNW GRNPreFURY
TBDPreSTRIKERS

Under 15 Girls T2 District Cup
ATTACK4 - 3 BYNW BLK
IGNITEPreSTING
TBDPreLAMBETH

Girls U16 T1/2/U17 T2 02/01
FALCONS5 - 3 CYCLONES
IGNITE6 - 1 DKB

Girls Under 17/18 Tier 1 01/00
AZZURI0 - 8 BYNW GRN
BYNW GRN3 - 3 SARNIA
SPIRIT6 - 0 AZZURI
BYNW GRN1 - 1 IGNITE

Under 16/17 Girls District Cup
TBDPreTBD
CYCLONESPreLAMBETH
STRIKERSPreUNITED

Under 17/18 Girls District Cup
BYNW GRNPreTBD
BYNW GRNPreAZZURI

 

© 2018, EMDSL  :: privacy
log in
forgot password?