2019 Outdoor Teams Registered to date

Boys Under 8 Tier 1 2011

  Team GP W T L Pts
1 Alliance FC Black 11BT1 0 0 0 0 0
2 Alliance FC Purple 11BT1 0 0 0 0 0
3 Alliance FC White 11BT1 0 0 0 0 0
4 Byron SC Yellow 11BT1 0 0 0 0 0
5 Golden Feet 11BT1 0 0 0 0 0
6 NorWest 11BT1 0 0 0 0 0
7 Whitecaps London 11BT1 0 0 0 0 0

Boys Under 8 Tier 2 2011

  Team GP W T L Pts
1 Byron SC Black 11BT2 0 0 0 0 0
2 Byron SC Green 11BT2 0 0 0 0 0
3 German CFC 11BT2 0 0 0 0 0
4 Ingersoll Flyers 11BT2 0 0 0 0 0
5 London United Flames 11BT2 0 0 0 0 0
6 LS Croatia 11BT2 0 0 0 0 0
7 LS Croatia Red 11BT2 0 0 0 0 0
8 NorWest 11BT2 0 0 0 0 0
9 St Thomas Reds 11BT2 0 0 0 0 0
10 Strathroy United FC 11BT2 0 0 0 0 0
11 Woodstock Stallions 11BT2 0 0 0 0 0

Boys Under 9 Tier 1 2010

  Team GP W T L Pts
1 Alliance FC Black 10BT1 0 0 0 0 0
2 Alliance FC Purple 10BT1 0 0 0 0 0
3 Alliance FC White 10BT1 0 0 0 0 0
4 Byron SC Yellow 10BT1 0 0 0 0 0
5 Chatham Attack 10BT1 0 0 0 0 0
6 Oakridge Fire Red 10BT1 0 0 0 0 0
7 Sarnia FC 10BT1 0 0 0 0 0
8 Strathroy United FC 10BT1 0 0 0 0 0
9 Woodstock Stallions 10BT1 0 0 0 0 0

Boys Under 9 Tier 2 2010

  Team GP W T L Pts
1 Alliance FC Silver 10BT2 0 0 0 0 0
2 Byron SC Green 10BT2 0 0 0 0 0
3 German CFC 10BT2 0 0 0 0 0
4 LS Croatia 10BT2 0 0 0 0 0
5 Oakridge Fire White 10BT2 0 0 0 0 0
6 St Thomas Reds 1 10BT2 0 0 0 0 0
7 St Thomas Reds 2 10BT2 0 0 0 0 0
8 St Thomas Reds 3 10BT2 0 0 0 0 0
9 Strathroy United FC 10BT2 0 0 0 0 0
10 Tillsonburg FC Titans 10BT2 0 0 0 0 0
11 Woodstock Stallions 10BT2 0 0 0 0 0

Boys Under 10 Tier 1 2009

  Team GP W T L Pts
1 Alliance FC Black 09BT1 0 0 0 0 0
2 Alliance FC Purple 09BT1 0 0 0 0 0
3 Alliance FC White O9BT1 0 0 0 0 0
4 Byron SC Yellow 09BT1 0 0 0 0 0
5 Chatham Attack 09BT1 0 0 0 0 0
6 London United Flash 09BT1 0 0 0 0 0
7 LS Croatia 09BT1 0 0 0 0 0
8 NorWest 09BT1 0 0 0 0 0
9 Oakridge Rangers 09BT1B 0 0 0 0 0
10 Sarnia FC 09BT1 0 0 0 0 0
11 Strathroy United FC 09BT1 0 0 0 0 0
12 Whitecaps London 09BT1 0 0 0 0 0
13 Woodstock Stallions 09BT1 0 0 0 0 0

Boys Under 10 Tier 2 2009

  Team GP W T L Pts
1 Alliance FC Silver 09BT2 0 0 0 0 0
2 Byron SC Black 09BT2 0 0 0 0 0
3 Byron SC Green 09BT2 0 0 0 0 0
4 German CFC 09BT2A 0 0 0 0 0
5 Golden Feet 09BT2 0 0 0 0 0
6 LS Croatia 09BT2 0 0 0 0 0
7 St Thomas Reds 09BT2 0 0 0 0 0
8 Tillsonburg FC Titans 09BT2 0 0 0 0 0
9 Woodstock Stallions 09BT2 0 0 0 0 0

Boys Under 11 Tier 1 2008

  Team GP W T L Pts
1 Alliance FC Silver 08BT1 0 0 0 0 0
2 Alliance FC White 08BT1 0 0 0 0 0
3 Byron SC Green 08BT1B 0 0 0 0 0
4 Byron SC Yellow 08BT1A 0 0 0 0 0
5 Chatham Attack 08BT1 0 0 0 0 0
6 Golden Feet 08BT1 0 0 0 0 0
7 Oakridge Avengers Red 08BT1B 0 0 0 0 0
8 Sarnia FC 08BT1 0 0 0 0 0
9 Southwest Optimist 08BT1 0 0 0 0 0
10 Woodstock Stallions 08BT1 0 0 0 0 0

Boys Under 11 Tier 2 2008

  Team GP W T L Pts
1 Alliance FC Purple 08BT2 0 0 0 0 0
2 Byron SC Black 08BT2 0 0 0 0 0
3 German CFC 08BT2 0 0 0 0 0
4 Oakridge Avengers White 08BT2 0 0 0 0 0
5 St Thomas Reds 08BT2 0 0 0 0 0
6 Strathroy United FC 08BT2 0 0 0 0 0
7 Tillsonburg FC Titans 08BT2 0 0 0 0 0

Boys Under 12 Tier 1 2007

  Team GP W T L Pts
1 Alliance FC Black 07BT1B 0 0 0 0 0
2 Alliance FC Purple 07BT1 0 0 0 0 0
3 Byron SC Yellow 07BT1 0 0 0 0 0
4 Chatham Attack 07BT1 0 0 0 0 0
5 Golden Feet 07BT1 0 0 0 0 0
6 LS Croatia 07BT1 0 0 0 0 0
7 Oakridge Dragons 07BT1 0 0 0 0 0
8 Sarnia FC 07BT1 0 0 0 0 0
9 Southend United Shockers 07BT1B 0 0 0 0 0
10 St Thomas Reds 07BT1 0 0 0 0 0
11 Whitecaps London Blue 07BT1 0 0 0 0 0
12 Whitecaps London White 07BT1 0 0 0 0 0
13 Woodstock Stallions 07BT1 0 0 0 0 0

Boys Under 12 Tier 2 2007

  Team GP W T L Pts
1 Byron SC Green 07BT2 0 0 0 0 0
2 Ingersoll Flyers 07BT2 0 0 0 0 0
3 Oakridge Dragons 07BT2 0 0 0 0 0
4 St Thomas Reds 07BT2 0 0 0 0 0
5 Strathroy United FC 07BT2 0 0 0 0 0

Boys Under 13 Tier 1 2006

  Team GP W T L GF GA +/- Pts
1 Alliance FC Purple 06BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Alliance FC White 06BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Byron SC Green 06BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Byron SC Yellow 06BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Chatham Attack 06BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
6 London United Sixers 06BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
7 LS Croatia 06BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Southwest United 06BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
9 St Columban SC 06BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Strathroy United FC 06BT1 0 0 0 0 0 0 0 0

Boys Under 13 Tier 2 2006

  Team GP W T L GF GA +/- Pts
1 Ingersoll Flyers 06BT2 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Sarnia FC 06BT2 0 0 0 0 0 0 0 0
3 St Thomas Reds 06BT2 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Woodstock Stallions 06BT2 0 0 0 0 0 0 0 0

Boys Under 14 Tier 1 2005

  Team GP W T L GF GA +/- Pts
1 Byron SC Yellow 05BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
2 NorWest 05BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Oakridge Blast 05BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Sarnia FC 05BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
5 St Thomas Reds 05BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Woodstock Stallions 05BT1 0 0 0 0 0 0 0 0

Boys Under 14 Tier 2 2005

  Team GP W T L GF GA +/- Pts
1 Simcoe FC 05BT2 0 0 0 0 0 0 0 0

Boys Under 15 Tier 1 2004

  Team GP W T L GF GA +/- Pts
1 Alliance FC 04BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Chatham Attack 04BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
3 NorWest 04BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Strathroy United FC 04BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Tillsonburg FC Titans 04BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Woodstock Stallions 04BT1 0 0 0 0 0 0 0 0

Boys Under 15 Tier 2 2004

  Team GP W T L GF GA +/- Pts
1 Byron SC Yellow 04BT2 0 0 0 0 0 0 0 0
2 LS Croatia 04BT2 0 0 0 0 0 0 0 0

Boys Under 16 Tier 1 2003

  Team GP W T L GF GA +/- Pts
1 Chatham Attack 02BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Oakridge Rhinos 02BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Oakridge Thunder 03BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Sarnia FC 03BT1 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Tillsonburg FC Titans 03BT1 0 0 0 0 0 0 0 0

Boys Under 16 Tier 2 2003

  Team GP W T L GF GA +/- Pts

Boys Under 17 Tier 1 2002

  Team GP W T L GF GA +/- Pts

Boys Under 17 Tier 2 2002

  Team GP W T L GF GA +/- Pts
1 Byron SC Yellow 02BT2 0 0 0 0 0 0 0 0

Boys Under 18 Tier 1 2001

  Team GP W T L GF GA +/- Pts
1 Sarnia FC 01BT1 0 0 0 0 0 0 0 0

Boys Under 18 Tier 2 2001

  Team GP W T L GF GA +/- Pts
1 Byron SC Yellow 01BT2 0 0 0 0 0 0 0 0

Girls Under 8 Tier 1 2011

  Team GP W T L Pts
1 Alliance FC Purple 11GT1 0 0 0 0 0
2 Byron SC Green 11GT1 0 0 0 0 0
3 Byron SC Yellow 11GT1 0 0 0 0 0
4 Woodstock Strikers 11GT1 0 0 0 0 0

Girls Under 8 Tier 2 2011

  Team GP W T L Pts
1 Alliance FC White 11GT2 0 0 0 0 0
2 Byron SC Black 11GT2 0 0 0 0 0
3 St Thomas Reds 11GT2 0 0 0 0 0
4 St Thomas Reds Team 2 11GT2 0 0 0 0 0
5 Strathroy United FC 11GT2 0 0 0 0 0
6 Woodstock Strikers 11GT2 0 0 0 0 0

Girls Under 9 Tier 1 2010

  Team GP W T L Pts
1 Alliance FC 10GT1 0 0 0 0 0
2 Byron SC Yellow 10GT1 0 0 0 0 0
3 Chatham Strikers 10GT1 0 0 0 0 0
4 Oakridge Spitfires 10GT1 0 0 0 0 0
5 St Thomas Reds 10GT1 0 0 0 0 0

Girls Under 9 Tier 2 2010

  Team GP W T L Pts
1 NorWest 10GT2 0 0 0 0 0
2 Sarnia Spirit 10GT2 0 0 0 0 0
3 St Thomas Reds 10GT2 0 0 0 0 0
4 Strathroy United FC 10GT2 0 0 0 0 0

Girls Under 10 Tier 1 2009

  Team GP W T L Pts
1 Alliance FC 09GT1 0 0 0 0 0
2 Byron SC Yellow 09GT1 0 0 0 0 0
3 Chatham Strikers 09GT1 0 0 0 0 0
4 Oakridge Phoenix Red 09GT1 0 0 0 0 0
5 Sarnia Spirit 09GT1 0 0 0 0 0
6 Southend United Pumas 09GT1 0 0 0 0 0
7 Woodstock Strikers 09GT1 0 0 0 0 0

Girls Under 10 Tier 2 2009

  Team GP W T L Pts
1 Byron SC Green 09GT2 0 0 0 0 0
2 Oakridge Phoenix White 09GT2 0 0 0 0 0
3 St Thomas Reds 09GT2 0 0 0 0 0
4 Strathroy United FC 09GT2 0 0 0 0 0
5 Whitecaps London 09GT2 0 0 0 0 0

Girls Under 11 Tier 1 2008

  Team GP W T L Pts
1 Byron SC Green 08GT1A 0 0 0 0 0
2 Byron SC Yellow 08GT1A 0 0 0 0 0
3 Chatham Strikers 08GT1 0 0 0 0 0
4 Oakridge Firebirds Red 08GT1 0 0 0 0 0
5 Sarnia FC 08GT1 0 0 0 0 0
6 Southwest Smash 08GT1 0 0 0 0 0
7 St Columban SC 08GT1 0 0 0 0 0
8 St Thomas Reds 08GT1 0 0 0 0 0
9 Whitecaps London 08GT1 0 0 0 0 0
10 Woodstock Strikers 08GT1B 0 0 0 0 0

Girls Under 11 Tier 2 2008

  Team GP W T L Pts
1 Golden Feet 08GT2 0 0 0 0 0
2 Oakridge Firebirds White 08GT2 0 0 0 0 0
3 Sarnia Spirit 08GT2 0 0 0 0 0
4 Southend United Sharks 08GT2 0 0 0 0 0
5 St Thomas Reds 08GT2 0 0 0 0 0
6 Strathroy United FC 08GT2 0 0 0 0 0
7 Tillsonburg FC Titans 08GT2 0 0 0 0 0

Girls Under 12 Tier 1 2007

  Team GP W T L Pts
1 Alliance FC Mustangs 07GT1 0 0 0 0 0
2 Byron SC Green 07GT1B 0 0 0 0 0
3 Byron SC Yellow 07GT1A 0 0 0 0 0
4 Chatham Strikers 07GT1 0 0 0 0 0
5 Oakridge Infero 07GT1 0 0 0 0 0
6 Sarnia Spirit 07GT1 0 0 0 0 0
7 St Thomas Reds 07GT1 0 0 0 0 0
8 Whitecaps London 07GT1 0 0 0 0 0
9 Woodstock Strikers 07GT1 0 0 0 0 0

Girls Under 12 Tier 2 2007

  Team GP W T L Pts
1 NorWest 07GT2 0 0 0 0 0
2 Strathroy United FC 07GT2 0 0 0 0 0

Girls Under 13 Tier 1 2006

  Team GP W T L GF GA +/- Pts
1 Byron SC Yellow 06GT1 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Oakridge Blaze 06GT1 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Sarnia Spirit 06GT1 0 0 0 0 0 0 0 0
4 St Thomas Reds 06GT1 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Strathroy United FC Pride 06GT1 0 0 0